субота, 4 листопада 2017 р.

Трохи про кажанів

Нещодавно діти та дорослі у багатьох країнах святкували Хелловін. Одним з неодмінних атрибутів цього свята давно вже стали кажани.
 У більшості людей ці тварини викликають далекі від приємних асоціації. Хоча насправді більшість видів кажанів отримали свою погану славу незаслужено і, навпаки, приносять виличезну користь.
Спробуємо позбутись кількох міфів про летючих мишей.

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Перевіряємо знання: Температура, як абіотичний фактор


Спробуй зі своїми учнями!

Як працює серце?

Твоє серце - частина кровоносної системи. Кров в твоєму організмі рухається по двох замкнутим колам. Перше коло починається в правій частині серця, звідкіля кров направляється до легень, а потім повертається до лівої частини серця. Друге - бере свій початок у лівій частині серця, постачає кров по всьому організму і закінчує свій шлях у правій частині серця.
Давай вирушимо у невелику мандрівку і подивимось як все це працює. Уяви, що ти яскрава, червона, збагачена киснем крапля крові, що знаходиться прямо у лівому передсерді. Почни свою мандрівку з першого кроку (Step 1).


Якщо цікаво, рухаємось далі.

вівторок, 21 лютого 2017 р.

Планета вірусів

Карл Циммер "Планета вирусов"

(Carl Zimmer. A Planet of Viruses)
Аннотация: Вирусы — невидимые, но активные участники борьбы за место в биосфере Земли. С их помощью происходит обмен ДНК между биологическими видами, они предоставляют новый генетический материал для эволюции и контролируют рост популяций. Каждое живое существо — от одноклеточных до млекопитающих — испытывает на себе их воздействие. Власть вирусов не ограничивается влиянием на живые организмы; вирусы способны воздействовать на состав почвы, климат, свойства воды в Мировом океане и пресных водоемах Земли. Когда мы рассматриваем эволюционный путь любого микроорганизма, растения или животного, то за каждым шагом эволюции стоят крошечные, но грозные вирусы — настоящие хозяева нашей планеты.

Клітинний цикл